Eskiçeşme OSGB - Bodrum

Kurucularımız

 

Ali Çengel (d. 22.08.1981 - Yatağan)

Kurucu Ortak, Mesul Müdür, İş Güvenliği Uzmanı (B)

Öğretim Hayatı;

İlköğrenimini Bodrum Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda, orta öğrenimini Bodrum Merkez Orta Okulu'nda, Lise öğrenimini ise Bodrum Lisesi'nde tamamladı. 1999 - 2003 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü' nden mezun olmuştur. 

2004-2005 yılları arasında askerlik hizmetini Erzurum ili Pasinler ilçesi J. Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı ve Çat ilçesi Yavi Jandarma Karakol Komutanlığı' nda' da tamamlamıştır.

İş Hayatı;

2005 yılında Yatağan' da, Jeofizik Mühendisliği ofisi kurmuş, sektördeki mesleki belirsizlikler sebebiyle, 2006 yılında Bodrum' a dönmüş ve çeşitli sektörlerde çeşitli işlerde çalışmıştır.

2006 yılından itibaren İş sağlığı ve güvenliği sektörüyle ilgilenmeye başlamış, 2009 yılında iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının yürürlüğe girmesi ile beraber bu konuda açılmış kursları başarı ile tamamlayıp, C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikasını alamaya hak kazanmıştır. 2009 yılında bu sektörde ilk deneyimini Ergon İş Sağlığı ve Güvenliği firması ile, İskenderun Demir Çelik Fabrikası' nda Erenco adına, çelikhane, sinterleme, kok bataryası, yüksek fırınlar ve entegre tesisler inşaatlarında görev alan alt işverenlerin denetim hizmetlerini gerçekleştirmiştir.

2011 yılında Fiba Holding iştiraki olan Fina Enerji Holding A.Ş. de İş Güvenliği Uzmanı, sonrasında sırasıyla Sağlık Emniyet Çevre ve Kalite Yönetim Temsilciliği ve Sağlık Emniyet Çevre ve Kalite Müdürü olarak, Rüzgar Santralleri İzin, İnşaat, nakliye, elektrifikasyon ve montaj işlerinde entegre yönetim sistemleri kurulumu, iş sağlığı güvenliği ve çevre ile ilgili hizmetlerinin kurulması ve yürütülmesi görevini üstlenmiştir. Fina Enerji Holding' te çalıştığı sürede, Ziyaret RES (Hatay), Düzova RES (Bergama/İzmir), Günaydın RES (Manyas/Balıkesir),  Karadere RES (Kırklareli),  Salman RES (Karaburun/İzmir), Şadıllı RES (Tekirdağ), Uluborlu RES (Isparta) ve Karova RES (Bodrum/Muğla-İzinler safhasında) projelerinde görev almıştır.

2016 yılı itibari ile Bodrum' a geri dönüş yaparak, İş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmalarına devam ederek 2017 yılı başında, Eskiçeşme OSGB' yi kurma kararı almışlardır.

Mert Altıok, Kurucu Ortak

İstemihan Kartal, Kurucu Ortak